Strona głowna  /  Aktualności

Spotkanie z Klaunikiem Kuleczką

data dodania: 2020-06-19 20:29:49

UWAGA RODZICE !

Zgodnie z decyzjami Ministerstwa Przedszkole Publiczne Sióstr Prezentek będzie czynne od 25.05.2020r.

Jeśli w międzyczasie pojawi się inna decyzja powiadomimy na stronie przedszkola.

Dyrekcja przedszkola

data dodania: 2020-04-29 13:32:48

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice Dzieci

uczęszczających do Przedszkola Sióstr Prezentek  w Świdnicy!

W wigilię Bożego Narodzenia, Ojciec Święty Franciszek zachęcał nas:

„W tych godzinach, które dzielą nas od Bożego Narodzenia, pamiętajcie, aby znaleźć kilka chwil,

aby zatrzymać się w milczącej modlitwie przed szopką,

by adorować w sercu tajemnicę prawdziwego Bożego Narodzenia,

narodzenia Jezusa, który zbliża się do nas

z miłością, pokorą i czułością”

(24.12.2017 r. ( Rozważanie przed modlitwą )

Niech  słowa Ojca Świętego staną się naszą własnością, abyśmy mogli dzielić się nimi z naszymi bliskimi i tymi, którzy staną na drogach naszego życia.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku 2019.

s. Bernadetta Żygadło dyrektor przedszkola

i Pracownicy Przedszkola

Świdnica, Narodzenie Pańskie 2018 r.

data dodania: 2018-12-25 00:08:45

W dniu 22.12.2016 roku w Przedszkolu Sióstr Prezentek dzieci wraz ze wspólnotą przedszkolną miały wigilijne spotkanie. Nasze świętowanie zaczęliśmy od wystawienia Jasełek o Miłosierdziu Bożym „Ufam Tobie”, w których dzieci z grupy Słoneczników i Stokrotek z aktorską precyzją odegrały swoje role. Przesłaniem Jasełek było to: że nie bogactwo materialne, piękno i próżność są ważne, bo można swoje życie przespać i przegrać nie zauważając tego, co naprawdę cenne i dobre, co może nas zaprowadzić do spotkania z największą miłością – żywym i prawdziwym Bogiem, ukrytym w maleńkiej Dziecinie. Następnie Ks. prałat Marek Korgul poświęcił opłatki, przeczytał fragment z Pisma Świętego i dzieci oraz pracownicy dzieląc się białym chlebem miłości składały sobie serdeczne życzenia. Potem wszyscy udali się na wieczerzę wigilijną i wspólne kolędowanie.

Zapraszamy do galerii !

data dodania: 2017-01-01 20:08:30

Dzieci z grup Niezapominajek i Stokrotek wybrały się na spacer do katedry świdnickiej, aby podziwiać tamtejszą piękną, zabytkową szopkę bożonarodzeniową. Dzieci oddały pokłon Dzieciątku, a także modliły się w intencjach papieskich przed Najświętszym Sakramentem.
data dodania: 2016-12-29 23:29:50

Życzymy niezwykłych świątecznych radości,
niezapomnianego smaku
świątecznych przysmaków
i wciąż nowych możliwości
w życiu w nadchodzącym roku.
Tajemnica Bożego Narodzenia
niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością,
a blaskiem swym niech oświeca
wszystkie dni nadchodzącego roku.

S. Dyrektor razem z pracownikami przedszkola.

data dodania: 2016-12-23 23:57:02

Witamy w nowym roku szkolnym 2016 -2017

Życzymy Wam niezapomnianych wrażeń,

wiele zabawy, mnóstwa przyjaciół

i samych radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

Rodziców zapraszamy na spotkanie w dniu 05.09.2016 na godzinę 17.00, w trakcie którego omawiane będą sprawy organizacyjne dotyczące rozpoczynającego się  roku przedszkolnego.

Zapraszamy !!!

data dodania: 2016-08-31 22:23:20

Dzień 26 kwietnia był wyjątkowy, ponieważ odbyła się uroczystość poświęcenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przez diakonów Marcina i Krzysztofa z naszego WSD w Świdnicy. Dzieci pięknie śpiewały pieśni ku czci Matki Bożej oraz Apel Jasnogórski, w ten sposób dzieci przygotowały się do uroczystości Matki Bożej Królowej Polski oraz zostały zachęcone do udziału w nabożeństwach majowych. Dzieci poznały historię Jasnogórskiego Obrazu i otrzymały obrazki z Maryją. Był to kolejny piękny przykład chrześcijańskiego wychowania dzieci, ziarno miłości zasiane do Matki Bożej, które zaowocuje pięknym kwiatem w przyszłości.

data dodania: 2016-06-28 21:57:10