Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Prezentek
Strona głowna  /  Aktualności
 
 
 
 
Archiwum aktualności

     UWAGA RODZICE !

Zgodnie z decyzjami Ministerstwa Przedszkole Publiczne Sióstr Prezentek będzie czynne od 25.05.2020r.

Jeśli w międzyczasie pojawi się inna decyzja powiadomimy na stronie przedszkola.

                   Dyrekcja przedszkola

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-29 13:32:48

 

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice Dzieci

uczęszczających do Przedszkola Sióstr Prezentek  w Świdnicy!

 

W wigilię Bożego Narodzenia, Ojciec Święty Franciszek zachęcał nas:

„W tych godzinach, które dzielą nas od Bożego Narodzenia, pamiętajcie, aby znaleźć kilka chwil,

aby zatrzymać się w milczącej modlitwie przed szopką,

by adorować w sercu tajemnicę prawdziwego Bożego Narodzenia,

narodzenia Jezusa, który zbliża się do nas

z miłością, pokorą i czułością”

(24.12.2017 r. ( Rozważanie przed modlitwą )

 

Niech  słowa Ojca Świętego staną się naszą własnością, abyśmy mogli dzielić się nimi z naszymi bliskimi i tymi, którzy staną na drogach naszego życia.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku 2019.

          s. Bernadetta Żygadło dyrektor przedszkola

          i Pracownicy Przedszkola

 

Świdnica, Narodzenie Pańskie 2018 r.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-25 00:08:45

      

       W dniu 22.12.2016 roku w Przedszkolu Sióstr Prezentek dzieci wraz ze wspólnotą przedszkolną miały wigilijne spotkanie. Nasze świętowanie zaczęliśmy od wystawienia Jasełek o Miłosierdziu Bożym „Ufam Tobie”, w których dzieci z grupy Słoneczników i Stokrotek z aktorską precyzją odegrały swoje role. Przesłaniem Jasełek było to: że nie bogactwo materialne, piękno i próżność są ważne, bo można swoje życie przespać i przegrać nie zauważając tego, co naprawdę cenne i dobre, co może nas zaprowadzić do spotkania z największą miłością – żywym i prawdziwym Bogiem, ukrytym w maleńkiej Dziecinie. Następnie Ks. prałat Marek Korgul poświęcił opłatki, przeczytał fragment z Pisma Świętego i dzieci oraz pracownicy dzieląc się białym chlebem miłości składały sobie serdeczne życzenia. Potem wszyscy udali się na wieczerzę wigilijną i wspólne kolędowanie.

Zapraszamy do galerii !

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-01 20:08:30

    Dzieci z grup Niezapominajek i Stokrotek wybrały się na spacer do katedry świdnickiej, aby podziwiać tamtejszą piękną, zabytkową szopkę bożonarodzeniową. Dzieci oddały pokłon Dzieciątku, a także modliły się w intencjach papieskich przed Najświętszym Sakramentem.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-29 23:29:50

Życzymy niezwykłych świątecznych radości,
niezapomnianego smaku
świątecznych przysmaków
i wciąż nowych możliwości
w życiu w nadchodzącym roku.
Tajemnica Bożego Narodzenia
niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością,
a blaskiem swym niech oświeca
wszystkie dni nadchodzącego roku.

S. Dyrektor razem z pracownikami przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-23 23:57:02

Witamy w nowym roku szkolnym 2016 -2017

Życzymy Wam niezapomnianych wrażeń,

wiele zabawy, mnóstwa przyjaciół

i samych radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

 

 

Rodziców zapraszamy na spotkanie w dniu 05.09.2016 na godzinę 17.00, w trakcie którego omawiane będą sprawy organizacyjne dotyczące rozpoczynającego się  roku przedszkolnego.

                          Zapraszamy !!!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-08-31 22:23:20

        

 

Dzień 26 kwietnia był wyjątkowy, ponieważ odbyła się uroczystość poświęcenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przez diakonów Marcina i Krzysztofa z naszego WSD w Świdnicy. Dzieci pięknie śpiewały pieśni ku czci Matki Bożej oraz Apel Jasnogórski, w ten sposób dzieci przygotowały się do uroczystości Matki Bożej Królowej Polski oraz zostały zachęcone do udziału w nabożeństwach majowych. Dzieci poznały historię Jasnogórskiego Obrazu i otrzymały obrazki z Maryją. Był to kolejny piękny przykład chrześcijańskiego wychowania dzieci, ziarno miłości zasiane do Matki Bożej, które zaowocuje pięknym kwiatem w przyszłości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-28 21:57:10

       

               Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu! - te słowa św. Jana Pawła II witały 21.05.2016r przybyłych do przedszkola rodziców, dzieci i ich bliskich, by wspólnie uczestniczyć w Święcie Rodziny, które od lat jest tradycją naszej placówki. Dzieci pod okiem wychowawców przygotowywały się do tej pięknej uroczystości, wykonywały upominki dla rodziców oraz ćwiczyły program artystyczny. Każdego roku jest to inny tematycznie występ, który kończy wspólna piosenka dla rodziców. Tegoroczny występ był inscenizacją znanych wierszy: Tydzień, Lokomotywa, Entliczek pentliczek i Rzepka.

Dzieci dały się poznać jako znakomici aktorzy, ale też fantastycznie umiały "kreślić obraz" ruchem, i tu ukłon w stronę p. Mariusza, bo to jego szkoła. Po występie i wręczeniu upominków był czas na pyszne ciasta przygotowane przez rodziców i kiełbaski z grilla. Następnym punktem programu były wspólne zabawy integracyjne i konkursy, które prowadziły panie z  przedszkola, a także uczennice z III LO w Świdnica pod kierunkiem p. Joanny Janas. Był też czas na śpiewy i tańce w duchu religijnym, które prowadziła grupa młodzieży z Wałbrzycha, ponieważ to właśnie chrześcijańskie wychowanie jest priorytetem naszego przedszkola. Jak powiedział papież Franciszek, "rodzina żyjąca radością wiary jest solą ziemi i światłością świata, jest zaczynem dla społeczeństwa". My, jako placówka katolicka, wspieramy rodziców w chrześcijańskim wychowaniu ich dzieci, a wspólne spotkania scalają i umacniają więzi między nami. "Najświętsza Rodzino, błogosław i strzeż wszystkie rodziny świata. Zachowaj je złączone nierozerwalnym węzłem miłości, wiernie otrzymanym łaskom i obowiązkom swego powołania. Spraw, aby żyły według prawa i przykazań Bożych, by ich życie było odbiciem Twego życia na ziemi i pozwoliło im kiedyś cieszyć się Twoim szczęściem w niebie. Amen."

Zapraszamy do galerii !!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-28 21:46:38

        23 maja w Centrum Językowym Smile odbyła się Powiatowa Olimpiada Języka Angielskiego. W Olimpiadzie wzięło udział aż 14 przedszkoli z całego powiatu świdnickiego! 

Olimpiada składała się z kilku konkurencji, dostosowanych do wieku przedszkolaków. Dzieci były podzielone na dwie dwuosobowe drużyny, w 2 grupach wiekowych. W kategorii dzieci młodszych Przedszkole Sióstr Prezentek reprezentowały Lena Morawska i Zuzia Skrzypek, a w kategorii dzieci starszych Julka Bobela i Hania Sajdak, które zajęły wysokie 3 miejsce!

           Wszystkim reprezentantkom naszego Przedszkola gratulujemy dużej wiedzy i osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów, nie tylko językowych! :) 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-30 23:09:03

Dzieci z grupy Maczków uczciły pamięć Bł. Matki Zofii Czeskiej przygotowując wspólnie z rodzicami wystawę prac plastycznych dotyczących faktów z życia Założycielki Zgromadzenia Sióstr Prezentek.

 

Zapraszamy do galerii !!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-30 22:39:07