To takie proste!
Strona głowna  /  Projekt czytelniczy
Projekt czytelniczy

Projekt czytelniczy "W krainie literek"

PROJEKT REALIZOWANY
W PRZEDSZKOLU SIÓSTR PREZENTEK W ŚWIDNICY

Projekt czytelniczy ,,W krainie literek” w grupie Niezapominajek

Z radością informujemy, że grupa Niezapominajek wyruszyła w pierwszą wielka podróż. Podróż do ,,Krainy literek” . Dzieci poznały wierszyk o literce A oraz zapoznały się z jej wyglądem. Zgadywaliśmy, jakie wyrazy zaczynają się na te literkę. Następnie dzieci dostały ,,klucze do krainy literek” tzn tabliczki z własnymi imionami. Tabliczek każde dziecko szukało według wzoru (do tego posłużyły nam małe kolorowe lody z imionami). Każde dziecko z pomocą nauczyciela oznaczyło swoje krzesełko własnym imieniem.

Następny etap dotyczył zabawy z imionami. Zadaniem dzieci było np. odnalezienie karteczki z imieniem w ,,sklepie z imionami” (karteczki rozsypane na dywanie). Dzieci spisały się doskonale, nikt się nie pomylił! Gratulujemy…

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-19