Strona głowna  /  Aktualności

Aktualności

W dniu 18 października 2019r nasze przedszkole włączyło się w międzynarodową akcję ,,Milion dzieci modli się na różańcu", organizowaną przez  Papieskie Stowarzyszenie- Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dokładnie o godzinie 9 wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawcami i pracownikami przedszkola odmawiało modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie. Modlitwa dzieci jest niezwykle skuteczna,otwiera szeroko bramy nieba.Matka Boża objawiała się się w Lourdes, Gietrzwałdzie i w Fatimie dzieciom i to one były proszone o modlitwę na różańcu. Także św. o. Pio zachęcał do realizacji prośby Matki Bożej.  ,, JEŚLI MILION DZIECI BĘDZIE MODLIŁO SIĘ NA RÓŻAŃCU, TO ŚWIAT NAPEŁNI SIĘ POKOJEM"

data dodania: 2019-10-22 21:29:28

Jak co roku, w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Dlatego 14.10.2019r. dzieci z grupy IV, pod opieką pani Kasi i pani Uli, przygotowały krótki skecz, który przedstawiły wszystkim pracownikom przedszkola.

Oprócz zabawnych tekstów, nie zabrakło też piosenek i tańca. Dzieci wręczyły też pracownikom pamiątkowe kartki z podziękowaniem za ich pracę. Na koniec wszystkie dzieci i panie jeszcze raz zatańczyły do piosenki "Chocolate" i w ten sposób zakończyliśmy wspólne świętowanie.

W tym roku s. dyrektor Bernadetta Żygadło odebrała na uroczystej gali w Szczawnie Zdroju Nagrodę Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy !!!

data dodania: 2019-10-17 20:28:06

Przez ostatni miesiąc w naszym przedszkolu była prowadzona zbiórka plastikowych nakrętek od butelek. Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a rodzicom Mai, dla której zbieraliśmy nakrętki, wypłacają pieniądze, bądź refundują rehabilitację dziewczynki. We wtorek, tj. 15.10.2019r Starszaki wraz z paniami zaniosły przedszkolne zbiory do redakcji portalu swidnica24.pl, która zajmuje się przekazywaniem nakrętek rodzicom Mai. Rodzicom przedszkolaków dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w  przyuczaniu dzieci do udziału w akcjach charytatywnych.

data dodania: 2019-10-17 19:45:50

PROŚBA DO MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

Matko Różańcowa

w październiku czczona,

weź nas wszystkie dzieci

w swe święte ramiona.

Prowadź nas do Syna

w każdej życia chwili

i czuwaj nad nami

byśmy nie zbłądzili.

W sercach niech modlitwa

jak bukiet róż będzie,

kto się pięknie modli

ten niebo zdobędzie.

Z różańcami w dłoniach

do Ciebie wołamy

Maryjo Najświętsza

opiekuj się nami.

Październik to szczególny miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Dzieci z grupy NIEZAPOMINAJEK wraz ze swoimi paniami codziennie rano odmawiają dziesiątkę różańca w kaplicy. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem modlą się w różnych intencjach, takich jak:pokój na świecie,za papieża,za rodziców,rodzeństwo,za zmarłych i za swoich kolegów i koleżanki z grupy.Poznają też sylwetki świętych wspominanych w październiku, a w dniu 16 października we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i w czterdziestą pierwszą rocznicę wyboru Polaka na papieża z wielkim przejęciem ucałowały relikwie św. Jana Pawła II i w szczególny sposób modliły się za swoje rodziny do tych wyjątkowych świętych.

data dodania: 2019-10-17 19:31:35

data dodania: 2019-10-14 21:39:24

data dodania: 2019-10-14 21:34:46

Niezapominajki gdy tylko sprzyja pogoda z ochotą bawią się w przedszkolnym ogrodzie i odkrywają jego tajemnice.

data dodania: 2019-10-09 16:20:31

Gdy deszczyk nie pada i słonko świeci

to na spacery chodzą uśmiechnięte dzieci.

Oglądamy piękne przedszkola okolice

i w ten sposób poznajemy miasto Świdnicę.

Zuzanna Barwacz

data dodania: 2019-10-09 16:08:21

W dniu 19 września dzieci z grupy NIEZAPOMINAJEK i STOKROTEK wyjechały na wycieczkę do młyna w Siedlimowicach.

Dla młodszych dzieci było to wielkie przeżycie ponieważ była to ich pierwsza przedszkolna wycieczka. Przedszkolaki były bardzo zaabsorbowane jazdą autokarem i zwiedzaniem zabytkowego młyna. Po zgłębieniu tajników pracy młynarza, mali odkrywcy z wielkim apetytem zajadali bułeczki z siedlimowickiej mąki.

Po degustacji sami mogli spróbować swoich sił i własnoręcznie uformować z ciasta swoje niepowtarzalne bułeczki. W oczekiwaniu na wypieki dzieci wspólnie bawiły się i tańczyły,a następnie w ogrodzie szukały ukrytych niespodzianek i mogły nakarmić kozę.

Zmęczone ale zadowolone wróciły do przedszkola i pytały kiedy pojadą na kolejną wycieczkę.

data dodania: 2019-10-09 15:59:08

24 września obchodzimy w naszym przedszkolu wspomnienie Matki Bożej od Wykupu Niewolników. Cudowny Obraz Matki Bożej od Wykupu Niewolników, zwanej także Świętojańską lub Matką Wolności, znajduje się w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Krakowie, prowadzonym przez siostry Prezentki. Tego dnia odbyła się u nas msza święta, której przewodniczył ksiądz Pawłeł Pleśnierowicz. W trakcie kazania bardzo obrazowo przedstawił on dzieciom, kim jest człowiek zniewolony. Powiedział także, że poprzez dobre uczynki i bycie blisko Pana Boga można się z tego zniewolenia wyrwać.

Opracowała: Urszula Szubert

data dodania: 2019-10-01 14:26:37