Jasełka z Błogosławionymi Ks. Prymasem Stefanem Wyszyńskim i M. Różą Czacką

Świetowanie uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy Jasełkami w wykonaniu Grupy Szcześciolatków, którzy pokazali nam jak w trudnych czasach, naszych nowych Błogosławionych rodził się Pan Jezus. Po Jasełkach był czas życzeń, wigilii i kolędowania. Obszerną fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie świdnickiego Gościa Niedzielnego

Święty Mikołaj odwiedził nasze PRZEDSZKOLE wraz osiołkiem RYCZYSIEM

Dzień 6 grudnia 2021 r. był pełen wrażeń i niespodzianek dla Przedszkolaków. Rano dzieci miały okazję uczestniczyć w interaktywnym spotkaniu z bohaterami bajek.

O godz. 12:00 przybył do naszego przedszkola Św. Mikołaj wraz z Aniołkami i osiołkiem Ryczusiem. Niektóre dzieci próbowały nawet dosiąść osiołka...

Obszerną fotorelację można znaleźć na stronie GOŚCIA NIEDZIELNEGO DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ

Nasze Przedszkole już w akcji PACZUSZKA DLA MALUSZKA

To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem naszej akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Nasze Przedszkole przekaże zebrane paczki do

Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame
w Świebodzicach

Szczególne potrzeby to:
  środki chemiczne i pielęgnacyjne (proszek, płyn do prania, płyn do płukania, płyn do mycia: podłóg, łazienek itp.), szampon, płyn do kąpieli, mydło w płynie, oliwka, balsam do ciała, krem, pampersy, chusteczki nawilżające, chusteczki higieniczne itp.

Paczki z wymienionymi produktami można przynosić do przedszkola i składać pod choinką zabierając w  zamian zawieszoną na choince BOMBKĘ z LOGO AKCJI.

Akcja potrwa do 22 grudnia 2021 r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :-)

PROJEKT "MIASTO W OCZACH DZIECKA"

Dzieci z Przedszkola Sióstr Prezentek w Świdnicy wybrały się na spacer w poszukiwaniu znanych ludzi związanych ze swoim miastem Świdnicą. Przeszły przez ul. Słowackiego, ul. Mieczysława Kozar-Słobódzkiego i ul. Marii Kunic.

Następnie wyruszyły do Rynku Świdnickiego i poznały historię Marii Cunitz, która znaczną część życia spędziła właśnie
w Świdnicy. Dowiedziały się, że była słynną świdnicką astronomkom, która urodziła się 29 maja 1610 roku.

Oprócz tego zrobiły zdjęcie przy pomniku Świętego Jana Pawła II, który jest patronem miasta Świdnicy.

Przed Świętem Niepodległości dzieci zaśpiewały Hymn Narodowy, a w dniu dzisiejszym przyszli pod tablicę autora Hymnu Narodowego Józefa Wybickiego, który w roku 1803 roku przebywał w Świdnicy.

Święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny - patronalne święto Sióstr i Wspólnoty Przedszkola

W dniu 21 listopada każdego roku przypada święto Ofiarowania NMP w świątyni. Tą tajemnicę z życia Maryi wybrała, jako fundament dla życia duchowego Sióstr i Współpracowników w dziełach bł. Matka Zofia Czeska - Założycielka Zgromadzenia Sióstr Prezentek. Ponieważ 21 listopada w tym roku wypadał w niedzielę, Wspólnota Przedszkola czyli Pracownicy i Dzieci zebrali się w auli 22 listopada 2021 r. aby złozyć Siostrom życzenia. Dzieci przygotowały galerię portretów Sióstr.

Maryjo Ofiarowana Bogu naucz nas oddawać siebie Bogu zawsze i we wszystkim!