Przedszkole Publiczne Zgromadzenia Sióstr Prezentek

Archiwum

Tydzień Biblijny

Poniedziałek - s. Monika

Wtorek - p. Urszula

Środa - p. Justyna

Czwartek - p. Kasia

Piątek - p. Zuzia

Sobota - s. Amabilis

 

Siostry Prezentki Dzieciom -

„Siostry Prezentki dzieciom” to projekt stworzony Z MYŚLĄ O WSZYSTKICH DZIECIACH – tych małych i dużych – z którymi spotykamy się na co dzień w szkołach, przedszkolach, internatach, na katechezie, w DPS-ie, w Domu Dziecka, w parafiach i przy wielu, wielu innych okazjach. Myślimy o Was, Kochani i… tęsknimy…. Pamiętamy o Was i modlimy się za Was i Wasze Rodziny. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie niebawem. A póki co życzymy Wam dużo cierpliwości, zdrowia, dobrego wykorzystania obecnego czasu i MIŁEGO ODBIORU CZYTANEJ PRZEZ NAS BAJKI. Podczas nagrania łączyłyśmy się z różnych miejscowości: z Błażowej, Bukowna, Krakowa, Rzeszowa i Świdnicy. Dało nam to dużo radości. Czego i Wam życzymy. A jakość?... Cóż, liczymy na Waszą wyrozumiałość :) Siostry Prezentki

 

Rekrutacja

Uwaga rodzice!

Proszę o wypełnienie potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola i wysłanie podpisanego dokumentu w formie skanu na adres:

prezentki@op.pl

przedprez@gmail.com

w termonie do 30.03.2020r

Dokument do pobrania: Potwierdzenie woli

Konkurs plastyczny

Szanowni Państwo,

Wymyśliliśmy ten konkurs specjalnie dla Was.

Chcielibyśmy pomóc zorganizować czas dzieciom i młodzieży podczas tego ciężkiego czasu w jakim się znaleźliśmy.  Konkurs tylko w formie online.

Prosimy o pomoc w rozesłaniu informacji o konkursie bezpośrednio do uczestników.

 „U Schabińskiej-Chyrowa Ski” w Chyrowej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym: „Moje ulubione pierogi”.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży (dzieci przedszkolnych i młodszych oraz uczniów szkół podstawowych i średnich).
 

Zgłoszenia i wysyłka prac na http://chyrowaski.pl/
 

NAGRODY GWARANTOWANE!

 Szczegóły i wymogi formalne w Regulaminie konkursu (w załączeniu). 

Termin nadsyłania prac upływa 17.04.2020 r. o godz.12:00

W załączniku również plakat informacyjny.Telefon: 510 925 000

Serdecznie zapraszamy!!!

Regulamin Konkursu

Wyniki konkursu plastycznego

Prace dzieci z grupy starszakow zostały docenione przez jury konkursu plastycznego PORTRET BABCI I DZIADKA. Troje dzieci otrzymało wyróżnienia. Nagrodzonym gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

 
Uwaga !!!! Ważne !!!!

UWAGA RODZICE !!!

Premier: szkoły zamknięte na dwa tygodnie

 

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki. W czwartek i piątek szkoły zapewnią opiekę, ale nie będzie w nich lekcji.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w środę trzy kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Tym samym łączna liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 25 osób.

- Jest dla nas jasne, że koronawirus i epidemia może stać się bardzo groźna - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Do opanowania tej sytuacji, do łagodnego przebiegu, bo jesteśmy przekonani, że wirus będzie się rozprzestrzeniał, potrzebne są zdeterminowane działania - dodał.

 

Poinformował, że została podjęta decyzja o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie. Od czwartku 12 marca nie będą odbywały się lekcje. Od poniedziałku szkoły zostaną zamknięte. Rozporządzenia ministrów obowiązują do środy, 25 marca.

- Jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym (w czwartek - red.) i w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować dzieci - dodał premier.

Zaapelował jednak, by już od czwartku ci, którzy mogą, powstrzymali się od posyłania dzieci do szkoły. - Zwłaszcza w szkołach średnich, gdzie mamy już młodzież, która świetnie sobie przecież sama ze sobą poradzi - dodał.

Minister edukacji: decyzja nie wpływa na terminarz przeprowadzania egzaminów

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski powiedział, że decyzja o 14 dniach zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie wpływa na razie w żaden sposób na terminarz przeprowadzania egzaminów.

Piontkowski powiedział, że Ministerstwo Edukacji Narodowej kontaktowało się w tej sprawie z Centralną Komisją Egzaminacyjną.

- Jak na razie tego typu decyzja nie niesie za sobą dalszych skutków mówiących o innej organizacji roku szkolnego - powiedział minister.

Dodał, że jeżeli będzie taka potrzeba, to w uzgodnieniu z ministrem zdrowia oraz inspekcją sanitarną, będą ewentualnie podejmowane dalsze decyzje w tej kwestii.

Wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin powiedział, że zajęcia dydaktyczne na uczelniach będą zawieszone od 12 do 25 marca. Wyjaśnił, że nie oznacza to zamknięcia uczelni. - Normalnie powinny funkcjonować administracje uczelni, normalnie powinny być prowadzone badania naukowe. A władze uczelni zobowiązane są do tego, żeby w jak najszerszym zakresie umożliwić studentom odbywanie zajęć online - poinformował minister.

Dodał, że normalnie powinny przebiegać procedury wyboru nowych władz uczelni. - Nie widzimy potrzeby, żeby zmieniać terminy rekrutacji - powiedział

- Chcę podkreślić, że analogiczne decyzje w odniesieniu do podległych sobie uczelni podjęli minister zdrowia i minister kultury - dodał.

Zamknięte żłobki i instytucje kultury

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała, że zapadła także decyzja o zamknięciu żłobków i klubów dziecięcych. Dodała, że placówki będą zamknięte od poniedziałku, natomiast jeżeli zostaną podjęte decyzje, również mogą być one zamknięte już od czwartku.

- Zadbaliśmy przede wszystkim o to, aby rodzice mogli zaopiekować się swoimi dziećmi. Specustawa (...) wprowadziła dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 14 dni, dla (rodziców - red.) dzieci do lat ośmiu - powiedziała. Dodała, że w takim przypadku zwolnienie lekarskie nie jest wymagane, wystarczy złożenie oświadczenia u pracodawcy. Wzór oświadczenia jest dostępny na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński przekazał natomiast, że od czwartku zostaje zawieszona działalność instytucji kultury: teatrów, filharmonii, muzeów, kin, a także uczelni artystycznych.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusa

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Popielec

26.02.2020r. w naszym przedszkolu odbyła się msza święta. Przewodniczył jej ks. Grzegorz. Wprowadził nas w okres Wielkiego postu, mówiąc o modlitwie, poście i jałmużnie oraz posypał nasze głowy popiołem.

Urszula Szubert

Zapraszamy do galerii !!!

Ważne

Komunikat dotyczący zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi.

Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch

W zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego szkoły powinny stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zgodnie z przepisami prawa dyrektor szkoły odpowiada za bezpieczeństwo uczniów, przy czym podejmowane działania powinny być adekwatne do sytuacji i zgodne z obowiązującymi procedurami.

Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół. 

W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Osoby powracające z północnych Włoch

Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:
- codziennie mierzyć temperaturę ciała
- zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).

W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.

Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach
- Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch
- Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl